Opavský majáles 2024 se blíží!

02.05.2024

Ani letos nebude chybět oblíbený Opavský majáles, který tradičně připravují absolventi a studenti Slezské univerzity v Opavě. Ten se uskuteční 11. května 2024 od 14:15 v Městských sadech. Vstupné zdarma! Připraven je hudební program na dvou pódiích, na své si přijdou milovníci kvalitní hudby, ale i vyznavači electro scény. Vystoupí např. Prago Union & Band, Pain & Magenta, Aneska, Osolto nebo Dobrý pokus. Za DJ mix se postaví legenda české scény Akira nebo Bifidus Aktif, možnost předvést své umění rovněž dostanou i DJs z opavského okolí. 

Zastáváme názor, že by si na majálesu měl to své najít každý. A jinak tomu není ani v případě těch nejmenších. Za podpory našeho generálního partnera Teva Czech Industries pro vás family zónu připravujeme již několik let a letos se ponese v duchu tématu "zlaté české ručičky." Můžete se těšit na vystoupení uměleckého řezbáře a workshopy se dřevem, malování na kameny, sázení a rozpoznávání bylinek, kreativní tvoření pro děti, nebude chybět oblíbené malování na obličej nebo reprezentační stánky jednotlivých fakult Slezské univerzity v Opavě. 

Novinkou letošního ročníku je Talk stage, kde dostanou prostor především studenti, absolventi a příznivci Slezské univerzity v Opavě. Rádi dáváme prostor uměleckému vyjádření jakéhokoliv žánru, a to znamená, že nebude chybět ani křest Sborníku Artemisia, autorská čtení, zajímavé přednášky nebo slam poetry. 

Nedílnou součástí majálesu je i rozmanitá nabídka občerstvení, chill zóna, míchané drinky, majálesové pivní speciály nebo první majálesový cider. Každý si zde najde to své a my věříme, že ses vámi i v roce 2024 potkáme v hojném počtu.